Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129

Uncategorised

 

 

W Polsce nadal pokutuje stereotyp, że przeciętny emeryt to osoba niedołężna, zamknięta w domu, zajmująca się przede wszystkim opieką nad wnukami lub praktykami religijnymi. Tymczasem seniorzy – osoby w wieku powyżej 55 roku życia – stanowią coraz liczniejszą kategorię społeczną w naszym kraju. Zmienia się też ich styl życia. Polscy seniorzy nie chcą być dłużej spychani na margines społeczeństwa, są gotowi do prowadzenia aktywnego i twórczego życia. Wychodzą z domów i poszukują nowych form spędzania wolnego czasu. Dlatego wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom społecznym proponujemy zorganizowane w roku 2021 szkoleń z:

1) Nordic Walking Sportem dla seniora. Nordic walking to wymarzony sport dla seniora. Nie wymaga on zbyt dużego obciążania organizmu. Idzie się w swoim tempie, co jest wyjątkową zaletą dla osób starszych. Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie. Nie inaczej jest z tym sportem dla seniora. Inaczej niż przy zwykłym marszu, w nordic walking zaangażowane są także mięśnie górnej części ciała. Niektórzy wyliczają, że w marsz typu nordic walking angażuje się aż 90 proc. wszystkich mięśni. Nordic walking to sport dla seniora także z innego powodu - na trening można wyjść ze znajomą osobą. Ten sport może więc wpływać także na życie towarzyskie seniora. Co więcej, kijki do nordic walking zapobiegają nadwerężaniu stawów i pomagają utrzymać równowagę. Po kilku wyjściach na nordic walking, najlepiej ze znajomą osobą, senior poczuje się pełen energii i satysfakcji. Jeden kurs obejmować będzie 25 godzin nauki. Planujemy zorganizować 4 grupy szkolenia z nordic walking dla 170 osób.

2) Nauka Pływania pn. "Aktyny Senior". Pływanie zaliczane jest do najzdrowszych i najbardziej wszechstronnych ćwiczeń fizycznych, ma same pozytywne zalety, a mianowicie pływając hartujemy i uodporniamy organizm na przeziębienia, wzmacniamy mięśnie i stawy, doskonalimy układ krążenia i oddychania, kształtujemy prawidłową postawę. Aktywność ruchowa w wodzie ma duże znaczenie relaksujące i zdrowotne. W wodzie ruch wykonuje się dużo łatwiej i dlatego osoby 50+ , które często mają ograniczoną ruchomość kończyn mogą usprawniać swoje narządy ruchu. Planujemy 1 grupę udział 20 osób w szkoleniu po 50 roku życia. Kurs obejmować będzie 25 godzin nauki pływania.

3) Taniec zawiera elementy usprawniające, rozwija równowagę i koordynację ruchów. Terapia tańcem jest również atrakcyjnym środkiem pracy z osobami nadpobudliwymi, nerwowymi, nieśmiałymi, a seniorzy ze względu u na swoją samotność często tacy są. Ruch w połączeniu z muzyką uczy koordynacji całego ciała, pomaga fizycznie wyrazić wewnętrzne uczucia i emocje, dzięki czemu zaspokajane są podstawowe potrzeby psychiczne oraz społeczne seniora. Ruch wpływa na odczucie radości i przynosi odprężenie. Wartości lecznicze tańca to przede wszystkim : społeczny charakter tańca, motoryczna różnorodność, atrakcyjność form tanecznych, możliwość korzystnego oddziaływania na psychikę poprzez muzykę, ruch i bezpośredni kontakt z ludźmi. Taniec to zajęcie przeznaczone dla osób,które maja poczucie rytmu , lubią dobrą zabawę przy muzyce i chcą nauczyć się między innymi podstawowych kroków tanecznych. Taniec przy muzyce jest ulubioną forma zajęć dla większości a dla seniorów w szczególności , ponieważ pozwala odreagować napięcie ,daje możliwość radosnego i spontanicznego wyżycia .Taniec przy muzyce jest gimnastyką całego ciała poprawiająca kondycję i samopoczucie .Taniec rozwija nie tylko refleks ,spostrzegawczość ,pamięć ,ale poprzez odpowiednie działania kształtują osobowość .Tematyką zajęć będzie praca nad rytmem ,tempem i koordynacją ruchową. Seniorzy poznają małe formy taneczne i elementy tańców towarzyskich. Celem zajęć będzie rozwijanie umiejętności służące zachowaniu zdrowia,profilaktyki przy schorzeniach ,stwarzanie możliwości wyżycia emocjonalnego ,odprężenia i radości z ruchu. Zajęcia przeprowadzą przeszkoleni instruktorzy rekreacji ruchowej i tańca . Ażeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia chcielibyśmy zakupić piłki, które są pomocne przy rozgrzewce i końcowym rozciąganiu ciała. Planujemy 4 grupy po 10 os.

Miejsca realizacji: Wałbrzych, Toruń, Chełm, Biała Podlaska, Warszawa, Będzin, Poznań

 

Sprawne funkcjonowanie organizmu dzieci i młodzieży zależy od wielu czynników środowiska zewnętrznego, trybu życia jaki prowadzą oraz sposobu odżywiania. Stały rozwój cywilizacji skutecznie zmienia życie na naszej planecie z bezustanny bezruch. Nie trzeba chyba wymieniać wszystkich osiągnięć ludzkości, które są powodem takiego stanu rzeczy. Rozwój tych dziedzin powoduje ciągle ograniczenie prac mięśni i stawów naszego organizmu, przyczyniając się w ten sposób do upośledzenia funkcjonowaniu wszystkich układów fizjologicznych człowieka, szczególnie układu narządu ruchu. W obecnych czasach aktywność ruchowa dzieci i młodzieży coraz wyraźniej maleje. Prowadzi do tego między innymi wielogodzinne oglądanie telewizji, gra na komputerze czy telefonie. Czynny tryb życia wymagający inicjatywy i ruchu jest coraz bardziej ograniczony na rzecz trybu biernego. Stwarza to niekorzystne warunki dla budowy i czynności narządu ruchu, jest przyczyną otyłości i wielu innych dolegliwości u dzieci i młodzieży. Dlatego też Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w roku 2021 będzie organizatorem Sportowych zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej dla dzieci pn. "Sport leczy i zapobiega wadom postawy” Współorganizatorami zajęć będą Dolnośląskie TKKF, TKKF Chomiczówka, TKKF AS Warszawa, Miejskie TKKF Katowice, Wielkopolskie TKKF.

W dniu 19.09.2020 r. w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa ze względu na trwającą epidemię COVID 19  odbyła się Piknik „MAZOWSZE SENIOROM” Aktywnie - Zdrowo - Sportowo.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Rafał Sucherman Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy Mariusz Wajszczak oraz  Pan Jacek Bączkowski Prezes Mazowieckiego Towarzystwa Kultury Fizycznej  który odczytał list Marszałka Województwa Mazowieckiego – Pana Adama Struzika.

 

W pierwszych dniach października 2021r. Mazowieckie TKKF oraz inne TKKF-y po raz kolejny planują zorganizowanie imprezy pn. ,,Światowy Dzień Marszu TAFISA 2021''. Imprezy zostaną zorganizowane w woj. dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, wielkopolskim. Jak co roku w pierwszy weekend października na terenie całej Polski odbędą się marsze, w których udział weźmie ok 4560 osób . Marsze odbywać się będą po wyznaczonych trasach i każdy z nich zakończy się festynem sportowo-rekreacyjnym. W marszach tych uczestniczyć będą całe rodziny - dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a nawet III wieku. Każdy uczestnik marszu cała trasę będzie przebywał pieszo. Cała akcja będzie miała charakter spontaniczny. Najważniejszym celem organizacji imprez z okazji Światowego Dnia Marszu TAFISA będzie rozwój aktywny społeczeństwa na całym świecie poprzez promowanie i ułatwianie wszystkim obywatelom dostępu do sportu powszechnego i aktywności fizycznej. Ponadto celem organizowanych marszów będzie : - promowanie zdrowego , sportowego stylu życia , aktywnego spędzania czasu wolnego - zapoznanie uczestników z walorami przyrodniczo - turystycznymi i historycznymi poszczególnych tras. - stworzenie warunków do czynnego wypoczynku w czasie wolnym i działania w grupie. Światowy Dzień Marszu TAFISA łączne różnorodne wysiłki w dziedzinie chodu i na całym świecie oznacza wspólny cel państw zrzeszonych w TAFISA - przedstawienie krótkiego spaceru jako formy walki z otyłością i brakiem aktywności fizycznej.

Ogólnopolska Kampania Prozdrowotna "Miesiąc dla Zdrowia"

1-31.10.2021

Główną przesłanką do przeprowadzenia i realizacji kampanii jest stworzenie takich warunków, które kompleksowo będą promowały kulturę fizyczną a przede wszystkim sport powszechny. Ta ogólnopolska kampania promuje w równym stopniu wartości prozdrowotne i społeczne oraz wychowawcze kultury fizycznej. Połączenie prozdrowotnych działań organizacji kultury fizycznej, właścicieli klubów, siłowni i innych obiektów sportowo- rekreacyjnych ze służbą zdrowia a przede wszystkim lekarzami rodzinnymi i gabinetami promocji zdrowia dają pożądane efekty rozwoju aktywności fizycznej u osób nieaktywnych sportowo, wprowadzenie badań wydolności poprzez testy sprawności fizycznej pozwoli na porównanie ich z rówieśnikami oraz wybitnymi polskimi sportowcami, którzy będą uczestniczyć w kampanii Miesiąc dla Zdrowia. Kampania skierowana jest do wszystkich grup wiekowych ze szczególnym wyróżnieniem osób starszych. Zasadą jest, że odbiorcy projektu mogą nieodpłatnie korzystać z zajęć w salach fitness, klubach, pływalniach, obiektach sportowych. Mogą brać udział w spotkaniach integracyjnych, czynnie uczestniczyć w imprezach sportowo- rekreacyjnych, programach terapeutycznych.

Kampania będzie odbywała się w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, wielkopolskim


 

Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Adres 
ul. Pabla Nerudy 1 
Warszawa 
01-926
NIP: 525-21-92-094
REGON:  016410553
KRS: 0000473129
nr konta. 82 1160 2202 0000 0000 4970 2031

 

Kontakt 
Adres email:  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Telefon:  (0-22) 834-76-98 
Faks:  (0-22) 834-76-98

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!