Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129

Uncategorised

W dniach 28-29 sierpnia 2021 r w Sierpcu Mazowieckie TKKF zorganizowała Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Mazowsza "Ruch to Zdrowie" zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

W dniach 7-8 sierpnia 2021 r w Serpelicach Mazowieckie TKKF zorganizowała Impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców Mazowsza "Najważniejszy jest sport" zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

 

Sprawne funkcjonowanie organizmu dzieci i młodzieży zależy od wielu czynników środowiska zewnętrznego, trybu życia jaki prowadzą oraz sposobu odżywiania. Stały rozwój cywilizacji skutecznie zmienia życie na naszej planecie z bezustanny bezruch. Nie trzeba chyba wymieniać wszystkich osiągnięć ludzkości, które są powodem takiego stanu rzeczy. Rozwój tych dziedzin powoduje ciągle ograniczenie prac mięśni i stawów naszego organizmu, przyczyniając się w ten sposób do upośledzenia funkcjonowaniu wszystkich układów fizjologicznych człowieka, szczególnie układu narządu ruchu. W obecnych czasach aktywność ruchowa dzieci i młodzieży coraz wyraźniej maleje. Prowadzi do tego między innymi wielogodzinne oglądanie telewizji, gra na komputerze czy telefonie. Czynny tryb życia wymagający inicjatywy i ruchu jest coraz bardziej ograniczony na rzecz trybu biernego. Stwarza to niekorzystne warunki dla budowy i czynności narządu ruchu, jest przyczyną otyłości i wielu innych dolegliwości u dzieci i młodzieży. Dlatego też Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w roku 2021 będzie organizatorem Sportowych zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej dla dzieci pn. "Sport leczy i zapobiega wadom postawy” Współorganizatorami zajęć będą Dolnośląskie TKKF, TKKF Chomiczówka, TKKF AS Warszawa, Miejskie TKKF Katowice, Wielkopolskie TKKF.

 

W pierwszych dniach października 2021r. Mazowieckie TKKF oraz inne TKKF-y po raz kolejny planują zorganizowanie imprezy pn. ,,Światowy Dzień Marszu TAFISA 2021''. Imprezy zostaną zorganizowane w woj. dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, wielkopolskim. Jak co roku w pierwszy weekend października na terenie całej Polski odbędą się marsze, w których udział weźmie ok 4560 osób . Marsze odbywać się będą po wyznaczonych trasach i każdy z nich zakończy się festynem sportowo-rekreacyjnym. W marszach tych uczestniczyć będą całe rodziny - dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a nawet III wieku. Każdy uczestnik marszu cała trasę będzie przebywał pieszo. Cała akcja będzie miała charakter spontaniczny. Najważniejszym celem organizacji imprez z okazji Światowego Dnia Marszu TAFISA będzie rozwój aktywny społeczeństwa na całym świecie poprzez promowanie i ułatwianie wszystkim obywatelom dostępu do sportu powszechnego i aktywności fizycznej. Ponadto celem organizowanych marszów będzie : - promowanie zdrowego , sportowego stylu życia , aktywnego spędzania czasu wolnego - zapoznanie uczestników z walorami przyrodniczo - turystycznymi i historycznymi poszczególnych tras. - stworzenie warunków do czynnego wypoczynku w czasie wolnym i działania w grupie. Światowy Dzień Marszu TAFISA łączne różnorodne wysiłki w dziedzinie chodu i na całym świecie oznacza wspólny cel państw zrzeszonych w TAFISA - przedstawienie krótkiego spaceru jako formy walki z otyłością i brakiem aktywności fizycznej.

W dniu 19.09.2020 r. w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa ze względu na trwającą epidemię COVID 19  odbyła się Piknik „MAZOWSZE SENIOROM” Aktywnie - Zdrowo - Sportowo.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Rafał Sucherman Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy Mariusz Wajszczak oraz  Pan Jacek Bączkowski Prezes Mazowieckiego Towarzystwa Kultury Fizycznej  który odczytał list Marszałka Województwa Mazowieckiego – Pana Adama Struzika.

W dniach : 4-6. 09.2020 r. zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa że względu na trwającą epidemię COVID 19 przedstawiciele Ognisk TKKF z terenu Mazowsza uczestniczyli w XVIII Mazowieckim Zlocie Sportowo-Rekreacyjnym TKKF i organizowanym w ramach zlotu Mazowieckim Rodzinnym Pikniku Sportowo_Rekreacyjnym. Tegoroczny zlot odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym „Mazowsze” w Soczewce.
 

Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Adres 
ul. Pabla Nerudy 1 
Warszawa 
01-926
NIP: 525-21-92-094
REGON:  016410553
KRS: 0000473129
nr konta. 82 1160 2202 0000 0000 4970 2031

 

Kontakt 
Adres email:  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Telefon:  (0-22) 834-76-98 
Faks:  (0-22) 834-76-98

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd